30 dni na zwrot produktu

Darmowa dostawa już od 200 zł

Jak przygotować ubranka dla noworodka?

Jak przygotować ubranka dla noworodka?

Jak przygotować ubranka dla noworodka?

Ubranka, które powinny znaleźć się w szafie noworodka

Zanim przejdziemy do kwestii kiedy i jak, skupmy się nad tematem „co dokładnie”. Poza wózkiem, nosidełkiem, łóżeczkiem, kocykiem, rożkiem, wanienką i szeregiem innych niezbędnych gadżetów, należy pomyśleć o ubrankach. To one są podstawą wyprawki dla niemowlaka.

Co kupić? Na pewno body z długim i krótkim rękawem, pajacyki niemowlęce, kaftaniki, śpioszki, koszulki bawełniane, skarpetki, bawełniane czapeczki. Dobrym pomysłem jest też pajacyk ocieplany dla niemowląt, który przyda się w chłodniejsze dni, a jeśli spodziewasz się dziewczynki, możesz dodatkowo kupić body z sukienką. Na pewno przydadzą się na większe i mniejsze wyjścia. Wszystkie te rzeczy znajdziesz w naszym sklepie z ubraniami dla dzieci Ewa Collection.

Częstotliwość przebierania maleństwa i prania ubranek będzie duża, nawet kilka razy dziennie, dlatego nie zaszkodzi zaopatrzyć się w kilka kompletów poszczególnej odzieży po to, aby móc stosować je zamienni

Kiedy przygotować wyprawkę dla dziecka?

Na pewno nie na ostatnią chwilę. W zaawansowanej ciąży będzie Ci ciężko o wszystko zadbać, dlatego potrzebne sprawunki warto rozłożyć w czasie. Możesz zaczekać do momentu poznania płci dziecka, bo wtedy będziesz mieć pewność jakie dokładnie ubranka kupić, ale im wcześniej zaczniesz kompletowanie wyprawki, tym lepiej. Dobrą praktyką jest zaopatrzenie się w niezbędne minimum w drugim trymestrze lub na samym początku trzeciego trymestru. Dzięki temu w przypadku przedwczesnego porodu, wyprawka dla noworodka będzie już czekać.

pierwsze ubranka dla dziecka na brzuchu mamy

Jak przechowywać wyprawkę dla dziecka?

Kolejna kwestia to przechowywanie ubranek dla dzieci. Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste. Ubranka dziecięce muszą być przechowywane w warunkach, które ograniczą ich zniszczenie, a jednocześnie zapewnią im odpowiednią czystość i higienę. Nie przechowuj rzeczy dziecka razem ze swoimi ubraniami.

Odzież niemowlęca prana jest w innych środkach niż ubrania osób dorosłych, dlatego powinna być odseparowana od artykułów wypranych w silniejszych i tym samym bardziej drażniących detergentach. Rozważ zakup osobnej szafy lub komody. Dobrym rozwiązaniem będzie mebel posiadający dużo przegródek i szuflad. Rzeczy typu śpioszki, kaftaniki, body z sukienką czy pajacyki są maleńkie, tak więc wieszanie ich na wieszakach nie ma sensu.

Odpowiednie przechowywanie dziecięcych rzeczy ułatwią też rozmaite organizery i pudełka, które sprzyjają wygodnemu sortowaniu odzieży oraz dodatków. Możesz również zaopatrzyć się w worki próżniowe, które przydadzą się do przechowywania ubranek „na później”. Pozwolą one przechować rzeczy do następnego sezonu w sterylnych warunkach, chroniąc je przed rozwojem pleśni czy namnażaniem się drobnoustrojów.

body niemowlęce z kołnierzykiem

Body niemowlęce z kołnierzykiem różowe

Jak prać ubranka niemowlęce – praktyczne wskazówki

Wyprawka dla noworodka kupiona i posegregowana. Czas na pranie! Lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Końcówka ciąży bywa trudna, a duży brzuszek może mocno przeszkadzać w porządkach. Pierwsze pranie warto więc zrobić mniej więcej na kilka tygodni przed planowanym terminem porodu. Uwaga! Pierzemy nie tylko ubranka z tzw. „drugiej ręki”, od siostry czy koleżanki, ale również te zupełnie nowe.

Musisz pamiętać, że skóra noworodka jest bardzo wrażliwa i przez to potrzebuje specjalnego traktowania. Wszystko, co się z nią bezpośrednio styka powinno być czyste i delikatne, aby jej nie podrażniać. Pranie pozwoli na odpowiednie oczyszczenie odzieży z brudu, kurzu, resztek barwników i innych środków użytych przy produkcji.

W czym prać niemowlęce ubranka?

Wyłącznie w delikatnych, hipoalergicznych proszkach lub płynach, które posiadają odpowiednie atesty dermatologiczne i alergologiczne oraz pozytywne opinie Instytutu Matki i Dziecka. Bardzo ważne jest, aby były to środki przeznaczone dla dzieci od 1 dnia życia. Pamiętaj też, aby zawsze ustawiać pralkę na podwójne płukanie. W ten sposób będziesz mieć pewność, że ubranka zostały dobrze wypłukane z pozostałości detergentów. Rób tak aż do 3. roku życia malucha, bo dopiero wtedy skóra dziecka dojrzewa do tego stopnia, że jest w stanie chronić go przed szkodliwym działaniem środków czystości.

W jakiej temperaturze prać ubranka niemowlęce?

Niezbędne informacje na ten temat znajdziesz na metce poszczególnych rzeczy. Wygotowywanie jest niepotrzebne, ponieważ i tak użyjesz potem gorącej pary z żelazka, która odkazi ciuszki, usunie drobnoustroje i wszelkie zapachy.

Piorąc niemowlęce ciuszki nie łącz ich z ubraniami innych domowników. Pozwoli to zachować podstawowe zasady higieny. Korzystając z pralki automatycznej staraj się wybierać raczej długie programy prania, które pozwolą na dokładniejsze wypranie ubranek.

Prasować czy nie prasować?

Oto jest pytanie! Bez względu na rodzaj suszenia wszystkie ubranka dla niemowlaka do 3. miesiąca życia trzeba prasować. Gdy dziecko skończy 3 miesiące wówczas możesz prasować już tylko te ciuszki, które bezpośrednio stykają się z jego skórą. Uwaga! Prasujemy również rożki, ręczniki, pościel, itp. Wysoka temperatura działa jak sterylizator i skutecznie usuwa bakterie, których nie usunęła np. niższa temperatura prania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl